Anasayfa » Haber » Altın Oranla Her Zaman Zayıf Görünün

Altın Oranla Her Zaman Zayıf Görünün

Kim ne derse desin kadınların her zaman için en çok önem gösterdiği şeylerin başında zayıf görünmek gelir. Daha güzel kıyafetlerin içine girebilmek, önceki yıl alınan bikinin içerisinde bu yıl da yine güzel görünmek için her zaman yiyip içilen şeylere dikkat edilmesi gerekir. Ancak bazı basit tekniklerle, olduğunuzdan daha zayıf görünebileceğinizi biliyor muydunuz?

Evet gerçekten böyle bir yöntem var ve bunun için ne yapılması gereken bir diyete ne de gidilmesi gereken bir doktora gerek yok. Tek yapmanız gereken birkaç küçük hesaplama hepsi bu. Nasıl diye meraklandığınızı biliyoruz, sabredin birazdan detaylıca açıklayacağız ancak şimdi bir iki noktaya daha parmak basmamız gerekiyor.

Altın Oran

Mesela siyah kıyafetler insanı olduğundan daha zayıf gösterir değil mi? Ya da enine çizgili bir şey giyindiğinizde olduğunuzdan daha şişman, boyuna çizgili bir şeyler giyindiğinizde ise olduğunuzdan daha zayıf görünürsünüz, işte aslında bunların hepsinin altında yatan temel sebep Altın Oran’dır.

Bugün sizlere altın oranın nasıl hesaplanacağını ve bunu nasıl hayatınızın bir parçası haline getireceğinizi anlatacağız. Öncelikle altın oranın sabit bir rakam olduğunu ve onun da 1,618 olduğunu söyleyelim. Peki bu oranla ne yapacağız? Tabii ki Altın Boyunuzu hesaplayacağız. Nasıl mı?

Şöyle ki şimdi ayağa kalkın ve dik bir şekilde durun, omuzlarınızın en üst hizasından yere kadar olan boyunuzu ölçün. Sonrasında bulduğunuz rakamı altın orana yani 1,618’e bölün. İşte bu sizin zayıf görünmek için omuz hizanızdan itibaren giyinmeniz gereken elbise uzunluğunu veriyor. Yani tek parça bir elbise giyindiğinizde ya da birden fazla parçadan oluşan kombinler denediğinizde bu boya riayet ederseniz, olduğunuzdan daha zayıf görüneceksiniz. Galerimizde yer verdiğimiz kıyafetler de bunlarla ilgili deneyebileceğiniz modelleri gösteriyor. Denemekten bir şey çıkmaz değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.