Anasayfa » Giyim » Bu da Hamile Modası

Bu da Hamile Modası

Hamilelik bir kadının başına gelebilecek en farklı ve belki de en güzel deneyimlerden birisidir. Tüm ruhsal ve sinirsel tepkilerin kimilerinde kalıcı kimilerinde ise geçici bir şekilde 360 derece değiştiği bu süreçte, değişimin sadece insan vücudunun kimyasında olmadığı da bir gerçek. Gün geçtikçe alınan ve zaten alınması da gereken kilolar yüzünden eski elbiselerinizin içine giremeyecek olmanız, beklenen ve herkes tarafından da bilinen bir durum. İşte hiç bir şeyden geri durmayan moda akımı, bu soruna da eğilerek hamileler için oldukça güzel tasarımların ortaya çıkmasına ve hamileyken bile şık ve güzel görünebilmenize yardımcı oluyor.

Hamile Modası

Hamile Modası olarak isimlendirilen ve sokak çekimleriyle gerçekleştirilen son defilelerde öne çıkan giysiler, genelde alışılmışın daha dışına çıkacak kadar sade desenler ve çizgilerle karşımıza çıkıyor. Genelde rengarenk ve desenli olan elbiseler, hamile modası kapsamında bu özelliklerinden arındırılarak daha düz, daha az renkli ve hatta çoğu zaman tek renk olarak tercih ediliyor. Ünlü modacıların bu tercihi yapmasında elbette bir sebep var; o da bebeğin orada olduğunu herkese hatırlatmak. Çünkü fazla renkli ve desenli elbiseler bazen karın bölgesini olduğundan daha küçük gösterebiliyor. Ancak düzel elbise modelleri bu durumun önüne geçerek hem anne adayının şık görünmesine hem de bebeğin orada olduğunu herkesin görmesine olanak tanıyor.

Peki ama hamile kadınlar hangi tarz elbiseler giyinmeli? Tek parça elbiseler mi yoksa birden fazla üründen oluşan kombinler mi hamile modası için daha ideal? İşte anne adaylarını yakından ilgilendiren o görüntüler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir