Anasayfa » Haber » Bu Özelliklere Sahip Erkeklerden Uzak Durun

Bu Özelliklere Sahip Erkeklerden Uzak Durun

Yeni tanıştığınız bir erkeğin doğru kişi olup olmadığını aslında birkaç küçük hareketine dikkat ederek anlayabileceğinizi söyleseydik ne derdiniz? İşte uzak durulması gereken erkeklerin ortak özellikleri.

Yeni birisiyle tanıştığınız zaman, çoğu kez onun doğru kişi olmasını umut edersiniz. Bu kişi ile ciddi düşünmeyi, belki belli bir sürenin sonunda ise bu güzel birlikteliği mutlu bir evlilikle noktalandırma isteği, neredeyse en çok kurulan hayallerin başında gelir.

Bununla birlikte, çoğu zaman ise bir süre sonra o kişinin aslında hiç de “doğru kişi” olmadığını anlamak bir hayli vakit alır ve sonuç olarak elde kaybedilmiş zamandan başka bir şey kalmaz.  Peki size, aslında o kişinin doğru kişi olup olmadığını anlamanın bazı ipuçları olduğunu söylesek ne dersiniz? O halde doğru kişi kimdir, doğru kişilerde olmaması gereken özellikler nelerdir onlara bakalım.

Geçmişi Didiklemek

Her insanın bir geçmişi vardır. Eğer erkek arkadaşınız için sizin geçmişinizde var olmuş erkek arkadaşları problem yaratıyorsa, o kişi doğru kişi olmaktan uzak birisi olabilir. Yeni bir ilişkide en son ihtiyacınız olan şey, kendinizi açıklama ihtiyacıdır.

Bencil Davranışlar Sergilemek

Evet her insan biraz bencildir ancak “ben, ben, ben” diyen bir insanla bırakın bir ömrü, bir gün bile zor geçer. Bu sebeple eğer sizin isteklerinizi önemsemediğini düşünürseniz, bunu bir işaret olarak kabul edin.

Umursamaz Davranmak

Evet itiraf edelim ki her erkek biraz umursamazdır, tabi istisnalar kaideleri bozmaz. Bununla birlikte eğer siz ağlarken arkasını dönüp gidebiliyorsa, siz üzgünken maç seyredebiliyorsa o zaman bu işaretleri görmemezden gelmeyin. Birlikte olduğunuz kişi “ben doğru kişi değilim” diye bağırıyor olabilir.

Kaba Davranmak

Bazı insanlar eşlerinin toplum içerisinde kaba davranışlar sergilenmesinden olağanüstü derece rahatsız olmaktadırlar. Ancak işin aslı, bu rahatsızlık sadece toplum içerisinde değil özel hayatta ve tabi evin içerisinde de sürdürülmesi gerekiyor. Nerede olursa olsun, hiç kimsenin size saygısızlık yapmasına ve öz saygınızı yitirmenize neden olacak hareketlerde bulunmasına müsaade etmeyin.

Yargılamak

Hani bir zamanların çok kullanılan bir dövme sözü vardı ya: “Beni yalnız Tanrı yargılayabilir” heh evet aynen öyle. Erkek arkadaşınız bile olsa kimse sizi yargılayamaz.

Önceliğini Başkalarına Vermek

Kimse kimsenin bir anda her şeyi olmaz kabul, ancak yine de yeni bir ilişki de önceliği size vermeyen, arkadaşlarını hele de kadın arkadaşlarını sizin önünüzde tutan bir sevgilinizin olduğunu düşünsenize. Tamam çok sosyal olabilir, arkadaş canlısı da olabilir ancak yine de artık hayatında yeni bir eşinin olduğunu fark etmesini sağlamalısınız. Yoksa bunu bir işaret olarak kabul edebilirsiniz.

Duygularını Gizlemek

Aslında duygularını iyi gizlemek daha önce saydığımız davranışlar kadar kesin bir işaret değildir. Bununla birlikte duygularını çok iyi derecede gizlemek herkesin harcı değildir ve bunu usta derecesinde yapabilen insanların gizledikleri birçok şey olabilir.

Yalan Söylemek

Yalanın pembesi, grisi, kırmızısı olmaz. Hatta ufağı büyüğü de olmaz. Nereye gittiği, kiminle buluştuğu, nereye kaç para harcadığı, ne yediği ya da yemediği veya bunların haricinde herhangi bir konu hakkında bir yalan söylediğini fark ettiğiniz kişi asla doğru kişi değildir. Eh zaten yalan söyleyen bir kişinin kalkıp doğru kişi olduğu konusunda da doğruyu söyleyeceğini düşünüyorsanız yanıldığınızı söyleyebiliriz.

Gelecek Hakkında Konuşamamak

“Nereye gidiyor bu ilişki” evet birçoklarının şakayla karışık sorduğu bu soru aslında “doğru kişi” radarı gibi bir şeydir. Eğer bu tip bir soru karşısında afallayan, kem küm edip konuyu değiştiren ya da daha kötüsü sinirlenip “bu ne biçim soru şimdi, bunu konuşmanın zamanı mı” diyen bir partnere sahipseniz, o zaman şu uyarımızı dikkate alın: Arkanıza bakmadan kaçın, çünkü o kişi doğru kişi değil!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir