Anasayfa » Bakım » Çatlaklar İçin Salatalık Maskesi

Çatlaklar İçin Salatalık Maskesi

Ciltte oluşan problemler oldukça fazladır. Kadınların en çok şikayet ettiği problemlerin başında cilt sorunları gelir. Ciltte oluşan çatlaklar bu problemlerin en dikkat çekenidir. Özellikle yaz aylarında vücutta oluşan çatlaklar daha çok yok edilmeye uğraşılır.

Peki bu çatlaklardan kurtulmak mümkün mü? Evet mümkün. Evde hazırlayacağınız maskeyle çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Piyasada bulunan bir çok çatlak kremi olmasına rağmen bunların hiç biri doğal değildir. Doğal olmayan ürünler vücudunuza daha çok zarar verir. Bunun yerine çatlaklarınıza evde kendiniz maske yapabilirsiniz. Çatlaklar İçin Salatalık Maskesi;

2 dal çulha çiçeği

1 çorba kaşığı zeytin yağı

1 fincan pirinç unu

1 adet salatalık

Yarım fincan elma suyu

Çuha çiçeğini önce kurutuyoruz. Kuruyan çiçeği toz haline getirin. Toz haline getirilen çiçekle birlikte 1 adet soyulmuş salatalığın yarısını bir fincan pirinç unu ile beraber 10 dakika pişirin. Pişirilen karışıma yarım fincan elma suyu ve 1 çorba kaşığı zeytinyağı ilave edin. Krem haline gelmiş olan bu maskeyi vücudunuzda bulunan çatlaklara sürün ve yarım saat bekleyin. 1 hafta boyunca her gün tekrarlayın ve sonrasında cildinizi 1 hafta dinlendirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir