Anasayfa » Bakım » Cilt Kusurları ve Doğal Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Cilt Kusurları ve Doğal Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Cilt kusurları tüm kadınların ortak sorunu. Cildimize uyguladığımız tüm bakımların asıl amacı da zaten güzelliği korumak ve cildi iyileştirmek. Tüm bunlara rağmen cilt kusurları yok olmayabiliyor.

En sık görülen cilt kusurlarına bir göz atalım…

Sivilceler: Bu sorun en çok ergenlik döneminde ortaya çıksa da, çeşitli hormonel değişikliklerden dolayı her yaşta kendini gösterebilir.

Siyah noktalar: Derinin alt katmanında salgılanan fazla yağın, cilt yüzeyinde bulunan ölü deri ve kirle birleşmesi sonucu meydana gelen bir cilt sorunu. Siyah nokta, cilt yüzeyinde yağ miktarı arttıkça açık gözeneklerin tıkanması sonucunda oluşur ve zamanla belirginleşir, rahatsız eder. Sivilceye de dönebilir.

İnce çizgiler, kırışıklıklar: Çevresel koşullar, genetik özellikler, stres, güneşe fazla maruz kalmak gibi sebeplerden dolayı oluşum şekli ve zamanı kişiye göze değişir. Yeterli ve dengeli beslenmek, bol su içmek, sigara ve alkolden uzak durmak, stresi mümkün olduğunca azaltmak kırışıklıkların oluşmasını geciktirir. Yirmili yaşlarda kullanmaya başlayacağınız, yüz ve göz bakım kremleri de yaşlılık belirtilerini erteleme de etkilidir.

Güneş lekeleri: Güneş ışınlarına fazla maruz kalan ciltlerde görülür. Güneş lekelerinin oluşmaması için koruyu kremler kullanmaya dikkat edilmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir