Anasayfa » Bakım » Dip boyası gelince neler yapılmalı?

Dip boyası gelince neler yapılmalı?

Dip boyası, saçını farklı renge boyatmak isteyen hanımların akıllarında hep bir soru işareti bırakmıştır. Bu haberimiz tam da saçlarını boyatmak isteyip de bundan çekinen veya boyatıp dip boyası gelmiş hanımlar için!

Dip boyası hanımlar için daima korkulu rüya olmuştur. Dip boyasından korkan veya dip boyası geldiğinde çözümü tekrar boyamakta bulan hanımlar aslında farklı yöntemleri kullandıkları taktirde daha olumlu sonuçlar alabilirler. Zira saçı kökten uca kadar tekrardan boyatmak saçlarınızın yıpranmasına veya yanmasına sebebiyet verebilir.  O yüzden saçınıza zarar vermeden dip boyası gelince neler yapılmalı sorusunun cevabını aradık…

dip boyasi

Dip boyası gelince neler yapılmalı?

Bant kullanın

Dip boyası geldiği taktirde yapılması gereken en basit yöntemlerden birisi de saçınıza bant takmaktır. At kuyruğu ile bağlanan saçlar dip boyasını daha fazla göstereceğinden yapılması gereken eşarbı bant yaparak diplerin gözükmesini engellemektir.

Doğal renkleri tercih edin

Eğer doğal saç renginize daha yakın renkleri tercih ederseniz dip boyanız gelse bile onu saklamak sizin için çok zor olmayacaktır.

Saçlarınıza hacim kazandırın

Saçlarınıza dalgalı veya kıvırcık hacimler kazandırırsanız dip boyayı çok daha rahat gizleyebilirsiniz. Bol şanslar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir