Anasayfa » Haber » Ev Temizliği Konusunda Gizli Kahraman Karbonat

Ev Temizliği Konusunda Gizli Kahraman Karbonat

Karbonatın ev temizliği açısından aslında ne kadar önemli bir yardımcı olduğunu muhtemelen birçok ev kadını pek bilmiyordur. Eskilerin karbonatı yemeklerden çok ev temizliğinde kullandığını düşünecek olursak belki de neler kaybettiğimizi daha iyi anlamış oluruz.

Ben de geçenlerde gördüğüm bir yazı ile karbonatın gizli nimetlerini öğrenmiş oldum. Öyleki, eşyalara sinmiş kötü kokuları çıkarmada, koltuk ya da halılara sinmiş lekeleri söküp atmada karbonatın üzerine bir şey yokmuş. Ben o kadar iddialı konuşmuyorum ancak gerçekten şu ana kadar birkaç denemede benden tam not almayı başardı.

karbonat ve ev temizliği

Öncelikle kokuların nasıl giderileceğinden bahsedelim isterseniz. Mesela buzdolabınız ya da normal dolaplarınıza sinmiş bir koku var. Bunun için bir küçük tabağın için bir paket karbonat koyun ve bu tabağı kokusundan şikayetçi olduğunuz yere koyun. Gün aşırı karıştırdığınız taktirde kısa bir süre içinde kokulardan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Eğer koltuklarınıza sinmiş kötü bir koku söz konusuysa bunu da benzer bir yöntemle çıkarabiliriz. Bunun için koltuğunuzun kötü kokan kısmına bir avuç karbonat dökün ve birkaç saat sonra elektrikli süpürge yardımıyla çekin. Kokuların tamamen kaybolduğunu göreceksiniz.

Sadece koku değil, karbonatı çok hafif bir şekilde sulandırarak çamaşır suyu gibi de kullanabilirsiniz. Aynı şekilde karbonat yardımıyla dişlerinizi fırçaladığınızda da dişlerinizin gözle görülür bir şekilde beyazladığını göreceksiniz. Yani anlayacağınız karbonat her eve lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir