Anasayfa » Bakım » Fransız Kadınların Bakım Sırları

Fransız Kadınların Bakım Sırları

Bakım bir kadının olmazsa olmazıdır. Ancak bakım aslında olabilecek en geniş tanımlamalardan da birisidir. Saç bakımı, cilt bakımı, kaş bakımı, göz bakımı, el bakımı gibi uçsuz bucaksız bir deniz olması, her kafadan bir ses çıkmasına ve çoğu zaman da kadınların kafasının karışmasına neden olur. Modahane olarak bizim amacımızsa, genel kabul görmüş fikir ve uygulamaları takipçilerimizle paylaşarak, en kısa sürede en fazla yararı sağlamaktır.

Fransız Kadınların Bakım Sırları

Bugünki yazımızda ise sizlere oldukça önemli bir konuda bilgi vereceğiz. Bildiğniz gibi dünya genelinde güzel ve bakımlı kadın denildiğinde ilk akla Fransız kadınlar gelir. Peki ama hiç merak ettiniz mi fransız kadınların bakım için uyguladığı yöntemler nelerdir? Fransız kadınları beğenip beğenmemeniz tamamen size kalmış, ancak bu durum onların kişisel bakım konusunda gerçekten diğer kadınlardan bir adım önde olduğu gerçeğini değiştirmeyecektir. Bunu biz değil tüm dünya söylüyor. O yüzden gereksiz tartışmaları bir kenara bırakalım ve bu kadınların ne ya da neler yaparak adlarını bu şekilde tüm dünyaya duyurduğuna göz atalım. Bu konuda otorite sayılabilecek kaynaklardan yaptığımız araştırmalara göre, fransız kadınların ortak 7 bakım kürü aşağıda saydığımız şekilde. Eğer sizde bu bakım kürünü ve yaşantısını hayatınızın bir parçası yaparsanız, belki de başka hiç bir şey yapmadan ömrünüzün sonuna kadar bakımlı ve güzel bir kadın olarak kalabilir ve her zaman böyle anılabilirsiniz.

Sabırsızlandınız değil mi? Evet, bizde size anlatmak için aynı sabırsızlığı yaşıyoruz. O zaman lafı daha da uzatmayalım ve adım adım Fransız Kadınların Bakım sırlarına göz atalım.

1. Her hafta yüz maskesi kullanılır

Fransız kadınların en önemli alışkanlığı her hafta hiç aksatmadan yaptıkları yüz maskeleridir. Eğer yüz maskeleri hakkında çok fazla bilginiz yoksa Evde Hazırlanabilen Yüz Maskeleri isimli bu yazımıza göz atmanızda büyük fayda var. ()

2. Sağlıklı meyveler yiyin

Burada direk meyve değil sağlıklı meyve dediğimize dikkat edin. Bunun en önemli farkı ise, her meyveyi mevsiminde yiyin. Yani kışın karpuz yemenin pek sağlıklı ve organik olacağını düşünemeyiz herhalde.

3. Saçlarınızı her gün yıkamayın

Bizim belki de en çok yaptığımız hataların başında saçlarımızı her gün yıkamak geliyordur. Aslında bu durumun saçlara büyük zarar verdiği daha önce klinik testlerle de kanıtlanmıştı.

4. Ağır makyajları unutun

Dünyanın en büyük makyaj malzemelerini üretenlerin bile kendi makyaj malzemelerini çok fazla kullanmadığı daha önce defalarca haber olmuş bir durumdur. Siz de buna kulak asın ve halk tabiriyle bir ton boya süreceğinize basit birkaç kalem ve fırça darbesiyle yetinin.

5. Güne parfümsüz asla başlamayın

Nereye gittiğiniz ya da ne yapacağınızın hiç bir önemi yok. Asla güne parfüm ya da vücut deodorantı olmadan başlamayın.

6. Çok dekolteye kaçmayın

Fransız kadınların en çok dikkat ettiği konulardan birisi de tercih ettikleri giysi modelleri. Bu giysilerin ne az ne de çok dekolteye sahip olmaması oldukça önemli. Yani daha net ifade edilecek olursa, gereğinden fazla açık giyinmek fransız kadınların tarzına ters.

7. Daha küçük mücevherleri tercih edin

Mücevher şıklığın olmazsa olmaz bir tamamlayıcısıdır. Ancak yıllardır süren bir şey var o da büyük mücevherler mi yoksa küçükleri mi daha çok tercih ediliyor sorunsalı. Eğer siz Fransız kadınların bakım sırlarını ciddiye alıyorsanız artık böyle bir sorununuz kalmadı demektir. Çünkü onlar küçük aksesuarlardan yanalar. Bir başka yazımızda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir