Anasayfa » Bakım » Göz Farı İçin 5 Altın Kural

Göz Farı İçin 5 Altın Kural

Göz farı kadınların en çok kullandığı makyaj malzemelerinin başında geliyor. Güzel ve kusursuz bir makyaj için, göz farının kullanımı kesinlikle çok büyük bir önem teşkil etmektedir. Bunun sebebi ise, az sürülen bir göz farı istenilen etkiyi yapmaktan aciz kalırken, haddinden fazla kaçırılan göz farı ise abartıya kaçmak manasına geleceğinden istenmeyen bir görünüm verecektir. O zaman akıllara şu soru geliyor, görünüşte oldukça kolay bir işlem olan göz farının en doğru kullanımı için bir öneriniz mi var? Evet var, hem de 1 değil tam 5 farklı konuya dikkat ederek yapacağınız makyajı en kusursuz, en güzel hale getirebilirsiniz. Peki göz farı kullanımının olmazsa olmazlar nelerdir? Haydi buna hep beraber bakalım.

göz farı

1. Renk Seçiminize Kesinlikle Özen Gösterin

Her şeyin başında doğru bir renk seçmeniz geliyor. Eğer seçeceğiniz renk yüzünüzde kullandığınız genel makyaj formatına uymazsa, isterseniz dünyanın en kaliteli göz farını kullanın bir anlam ifade etmeyecektir.

2. Renkleri Karıştırın

Kimse size tek renk kullanmak zorunda olduğunuzu söylemedi değil mi? Aksine birden fazla rengi karıştırarak elde edeceğiniz yeni renk, size hiç beklemediğiniz güzellikte bir göz farı kullanma imkanı sunacaktır.

3. Gözlerinizi Öne Çıkarın

Kusursuz bir göz farı rengi buldunuz şimdi her şey tamam mı? Hayır, sırada gözünüzü daha öne çıkartmak var. Bunu zaten nasıl yapacağınızı biliyorsunuz ancak biz yine de söyleyelim. Siyah ve mümkün olduğu ölçüde kalın bir göz kalemiyle gözünüzün daha ön planda olmasını sağlayın.

4. Kesinlikle Bir Primer Kullanın

Göz farını en güzel şekilde kullanmak için kesinlikle primer kullanmanızı öneririz. Aksi durumlarda istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz.

5. Kaşlarınızı Unutmayın

Güzel gözlerin en güzel tamamlayıcısı yine güzel kaşlardır. Eğer kusursuz bir makyaja sahip olmak istiyorsanız kesinlikle kaş bakımınızı da yapmayı ihmal etmeyin.

Bu 5 başlığa uyguladığınız taktirde, makyajın en önemli adımlarından birisi olan göz farı olayını da halletmiş olacaksınız. Güzel günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir