Anasayfa » Haber » Sıcak Çikolatanın Faydaları

Sıcak Çikolatanın Faydaları

Sıcak çikolata özellikle soğuk kış günlerinde içimizi ısıtan güzel bir içecek. Ancak sıcak çikolatanın tek iyi yanının güzel tadı olmadığını biliyor muydunuz? Sıcaklığıyla içimizi ısıtan, tadıyla bizi mutlu eden sıcak çikolatanın aslında birçok faydası var.

sıcak çikolata tarihi

Ancak sıcak çikolatanın faydalarından bahsetmeden önce isterseniz biraz size bu gizemli içeceğin geçmişinden bahsedelim. Neden gizemli dediğimizi de bu sayede anlayacaksınız. Sıcak çikolatanın geçmişi ne kadar eskiye dayanıyor bilinmez ancak tarihi kayıtlarda bu içeceğin 16 ile 19’uncu yıllar arasında tıp dünyasında bir ilaç olarak kullandığı yazıyor. Yani isteyen herkes onu içemez ancak tedavi ettiği bir derdi olan varsa o zaman içebilirdi. Bu durum da haliyle sıcak çikolatayı pahalı ve lüks bir besin maddesi haline getiriyordu. Bu içecek hakkında artık bilgi sahibi de olduğumuza göre artık asıl meseleye yönelebiliriz. İşte sıcak çikolatanın faydaları.

Not: Her ne kadar sıcak çikolata faydalı bir içecek olsa da, her şeyin fazlası zarar olduğu gibi sıcak çikolatanın da günde 2 bardaktan daha fazla tüketilmesi önerilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir