Anasayfa » Bakım » Cilt Bakımı » Sivilceleri 15 Dakikada Yok Etmenin Yolu

Sivilceleri 15 Dakikada Yok Etmenin Yolu

Sivilce, kadınların korkulu rüyalarından biridir. Özellikle ergenlik döneminde çıkan ve aynalara küsmenize neden olan sivilceler hele bir de leke yaparsa ömrünüz boyunca bir sivilce hatırasıyla yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Peki bu sivilceleri yok etmenin yolu yok mu?

Sivilceleri Yok Etmenin Yolu

Sivilceleri yok etmenin yolu tabi ki var. Özellikle çok ilerlemiş ve yüzünüzün bir çok yerinde çıkmaya başlamış sivilcelerinizi mutlaka bir dermatoloji doktoruna göstermenizi öneririz. İlerlemiş ve tıbbi tedavi gerektiren sivilcelere, evde uygulayacağınız yöntemler ters etki yaratabilir ve sizi daha çıkmaz bir duruma getirebilir. Fakat arada sırada çıkan ve sizi rahatsız eden sivilceleriniz için sizlere evde uygulayabileceğiniz çok basit bir yöntem söyleyebilir.

Sivilce Tedavisi01

Eğer yüzünüzde çıkmakta olan bir sivilce fark ederseniz panik yapmayın ve hemen buzdolabına yönelin. Buzdolabından aldığınız buz küplerini bir kağıt havluya ya da ince bir beze sarıp oluşmakta olan sivilcelerinize yapıştırın. Bu işlemi 15 dakika da bir tekrar uygulayın. Sonucunda ise sivilcelerinizi henüz çıkmadan yok edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir