Anasayfa » Bakım » Siyah Nokta Temizleme Maskesi

Siyah Nokta Temizleme Maskesi

Cilt temizliği ve sağlıklı bir cilt görünümü oldukça önemlidir. Pürüzsüz ve tertemiz bir cilt her insanın hayalidir. Ama ne yazık ki bu sadece çoğu zaman hayal olarak kalır. Hele cildinizde siyah nokta varsa…

siyah nokta temizleme maskesi

Siyah nokta, her kadının kabusudur. Bir çok krem ve temizleme suyu ile temizlenmeye çalışılsada çoğu zaman etkili bir sonuç alınmaz. Etkili bir sonuç alınsa bile bir süre sonra ciltte tekrar siyah noktalar oluşmaya başlar. Siyah nokta oluşumunun bir çok sebebi vardır. En çok bilineni ise yağlı ciltler ve tabiki tam olarak temizlemeyen makyaj artıkları. Bu sebeplerle siyah nokta oluşumu başlar ve oldukça pahalı kremlerle çözüm bulunmaya çalışır.

Herzaman doğal yöntemleri savunduğumuz sitemizde bugün sizlere siyah nokta temizleme maskesi tarifi vereceğiz. Oldukça kolay malzemelerle hazırlayacağınız bu tarif hem çok etkili hem de oldukça doğal bir çözüm.

İşte Siyah Nokta Temizleme Maskesi;

1 çay kaşığı kahve

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı toz şeker

Bu malzemeleri bir kap içerisinde karıştırın. Oluşan karışımı cildinize sürün ve 10 dakika bekleyin. Daha sonra cildinizi ılık suyla yıkayın ve kurulayın. Cildinizdeki siyah noktaların azaldığını farkedeceksiniz. Bu maskeyi istediğiniz her zaman cildinize tekrar uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir