Anasayfa » Aksesuar » Taşlı Yüzük Modelleri

Taşlı Yüzük Modelleri

Pırlanta, zümrüt, yakut… Bu taş isimlerini saydığımız zaman az çok neden bahsedeceğimizi anlamışsınızdır sanırız. Ancak biz yine de söyleyelim, bu yazımızda sizlere birbirinden güzel ve değerli Taşlı Yüzük Modelleri hakkında bilgi vereceğiz. Odaklandığımız başlıca konular ise şunlar; Bu yıl hangi taşlı yüzük modelleri daha moda? Taşların büyüklükleri hangi seviyede olmalı? Taşlı yüzük dünyasında farklı olarak nasıl tasarımlar bulunuyor ve tabii ki elmas, pırlanta, yakut gibi yüzükler kaç para?

Taşlı Yüzük Modelleri

İsterseniz ilk olarak en moda modellerin hangileri olduğundan bahsedelim. Bu yıl satılan ve satış için piyasaya sürülen modellere baktığımız zaman yine geçmiş yıllarda da olduğu gibi pırlanta yüzük modellerinin bir hayli revaçta olduğunu görüyoruz. Ancak önceki yılların aksine, bu sene tektaş pırlanta yüzük modellerinin popülaritesi azalırken, yine bir başka hemcinsi olan tria yani üç taş pırlanta yüzükler daha fazla tercih edilir konuma geldi. Bu durum gelin adayları için güzel bir moda vesilesiyken damat adaylarının ise canını sıkabilir. Çünkü isminden de anlayacağınız üzere üçtaş modellerde 3 farklı pırlanta bulunuyor ve bu durumda yüzüğün fiyatını 3 kat arttırabiliyor. Şöyle söyleyelim, daha önce ufak taşlı bir pırlanta yüzüğü 1.500 TL’ye satın almak mümkünken Tria fiyatları 6.000’den başlıyor. Bu durumun sebebi ise, Tria modellerin rağbet görmelerinin başında taş boyutların nispeten daha yüksek olması geliyor.

Pırlanta yüzüklerin ardından ise zümrüt ve yakut gibi çok değerli taşlı yüzükler geliyor. Aslında birçok kadının pırlantaya göre çok daha göz alıcı bulduğu yakut ve zümrüt taşlı yüzük modelleri, ikinci sırada olmasını fiyatlarına borçlu. Çünkü gerçek bir zümrüte ya da yakuta sahip olan bu yüzüklerin fiyatları pırlantaya göre kat ve kat daha fazla olabiliyor. Bu yazımızda da sizlere olabildiğince farklı sayıda ve farklı tasarımda yüzük modellerini göstermeye çalıştık. Bakalım hayalinizdeki yüzük modelini sizin için bulabilmiş miyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir