Anasayfa » Bakım » Tonik Nasıl Yapılır? Doğal Tonik Tarifi

Tonik Nasıl Yapılır? Doğal Tonik Tarifi

Tonik nedir ve nasıl yapılır? Sizlere doğal tonik tarifini vermeden önce isterseniz toniğin tam olarak ne olduğu daha doğrusu ne işe yaradığını anlatalım. Kadınlar arasında bu bakım ürününün makyaj çıkarma ya da makyaj kalıntılarını temizleme gibi bir misyonu olduğu konusunda yanlış bir intiba var. Bu kesinlikle doğru değildir. Tonik, yüzdeki gözeneklerin açılmasına, cildinizin hava almasına ve bu sayede de daha sağlıklı, daha parlak ve güzel görünümlü bir cilde kavuşmanızı sağlayan üründür. Eğer yağlı bir cilde sahip olduğunuzu düşünüyor ve tonikten ziyade maske arıyorsanız o zaman Yağlı Cilt İçin Maske Tarifi yazımıza göz atabilirsiniz.

tonik türleri

Tonikleri dışarıdan kozmetik ürünü satan yerlerden alabileceğiniz gibi, evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Bize soracak olursanız toniğinizi evde kendinizin hazırlaması çok daha güzel olacaktır. Bunun en önemli nedeni ise, birincisi içerisinde kullanacağınız ürünleri bileceksiniz ve doğal olarak hiç bir kimyasal koymayacaksınız ikincisi de kendiniz hazırladığınız için daha çok keyif alacaksınız.

Tonik nedir sorunu yanıtladığımıza göre şimdi sırada tonik nasıl yapılır sorusu var. Ancak bunun için de öncelikle şunu söylemeliyiz, tek bir tonik cinsi yoktur. O yüzden de tek bir tonik tarifi de yoktur. O halde sizler için en çok tercih edilen ve en pratik olanlarını hemen tanıtalım. İsterseniz tonik türlerinden sonra tüm cilt türlerini ve özelliklerini anlattığımız 5 Temel Cilt Türü yazımıza da göz atabilirsiniz. Bu sayede hangi kürü uygulayacağınıza da daha kolay karar verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir