Anasayfa » Haber » Yağ Lekesine Kesin Çözüm

Yağ Lekesine Kesin Çözüm

Sevdiğiniz bir elbiseyi giyememenin genelde iki nedeni vardır. Bunlardan birincisi fazla kilo almak (Allah korusun 🙂 ) ikincisi ise elbisenin yağ lekesine maruz kalmış olması. Şimdilik birincisiyle ilgili bir tavsiye vermeyeceğim ve bunu ilerleyen konulara bırakacağım ancak eğer sorununuz ikincisi ise aslında bunun çok basit bir çözümü olduğunu bilmenizi isterim.

yağ lekesine kesin çözüm

Yağ lekesine maruz kalmış bir elbiseyi yeniden eski görünümüne kazandırmak için kullanacağımız kurtarıcımız limon! Peki bildiğimiz limon ne zamandan beri yağ çıkarmada kullanılıyor diye sorarsanız aslında ezelden beri böyle cevabını veririm. Çünkü limon içerisinde bol miktarda sitrik asit içeriyor. Bu da yağların en büyük düşmanı. İşte bu yüzden elbiselerinize bulaşan yağ lekelerini limon sayesinde temizleyebiliriz. Peki ama nasıl yapacağız?

Bunun için iki yol var. Birincisi hemen yağın elbiseye temas ettiği anda üzerine limonun suyunu sıkıp kalan kısmını da birkaç dakika boyunca yağın üzerine basacağız. Bu şekilde anında yağ lekesinden kurtulabiliriz. Eğer biraz geç kaldıysak ya da daha önceden bu derte gark olmuş bir elbisemizi kurtarmak istiyorsak da o zaman bir tencerenin içine limon suyunu bocalıyoruz. Daha sonra bu elbisenin yağlı kısmını tencerenin içine koyup 24 saat kadar burada bırakıyoruz. Bu sayede her türlü yağ lekesinden kurtulduğunuzu göreceksiniz. Deneyenler fikirlerini paylaşırsa sevinirim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir